Udany urlop zależy od wielu rzeczy i co bardzo ważne, atrakcje to nie wszystko. Gdy pogoda daje się we znaki, atrakcje mają drugorzędne znaczenie. Kiedy do Meksyku?
Warto również wiedzieć, że znaczenie ma temperatura, jak i klimat. Nie można też zapomnieć o obowiązkach zawodowych. Zastanawiamy się nad tym, kiedy do Meksyku, a zdarzają się miesiące, kiedy nie ma czasu na urlop.
Spis treści:
Kiedy do Meksyku? Sprawdź pogodę i klimat w meksyku
Jakie jest pierwsze skojarzenie, z tym że ktoś planuje wakacje w Meksyku? Najprościej powiedzieć, że jest to doskonały pomysł, ponieważ występuje tam tropikalny klimat sawanny. Klimat ten sprawia, że cały czas jest ciepło.
Oczywiście występują pewne różnice i jak się nietrudno domyślić, najzimniej jest zimą. Zima zaczyna się w grudniu (Meksyk leży na półkuli północnej) i kończy w marcu. Wiele osób może jednak powiedzieć, że jest to zima wyłącznie z nazwy, ponieważ średnia temperatura powietrza wynosi 25°C. Tym samym meksykańska zima niewiele różni się od lata, ponieważ latem średnia temperatura wynosi 29°C. W przypadku zainteresowania wyjazdem do Meksyku trzeba również pamiętać o porze deszczowej. Zimą odnotowuje się średnio 9 dni w miesiącu z opadami deszczu, natomiast latem takich dni w ciągu miesiąca jest 11. Po raz kolejny można więc zauważyć, że urlop w Meksyku to świetny pomysł niezależnie od miesiąca.
Pogoda w Meksyku – kiedy idealna pora na wakacje?
Gdy patrzy się na temperaturę i klimat, można dojść do wniosku, że każdy miesiąc jest dobry, aby lecieć do Meksyku. Kiedy jednak patrzy się na te niewielkie różnice, widać, że wczasy w Meksyku najlepiej zaplanować na lipiec i sierpień. W ciągu dnia temperatura wynosi średnio 29°C, z kolei w nocy mamy 26°C. Jest też w tym jednak pewien minus – o ile pogoda w ciągu dnia nie powinna nikogo dziwić, o tyle nocą temperatura powietrza oscyluje w granicach, które w Polsce są nie do pomyślenia. Piękna pogoda, ale prawda jest też taka, że klimat Meksyku zwyczajnie może okazać się uciążliwy.
Z drugiej strony na koniec najważniejsze są oczekiwania. Jeśli Meksyk latem wydaje się zbyt uciążliwy, to może trzeba pomyśleć o styczniu albo lutym? Nie można też zapomnieć o tym, co dzieje się w marcu, kwietniu albo jesienią.
Temperatura wody w Meksyku
Każdy miesiąc jest dobry na to, aby jechać do Meksyku, ale warto jeszcze zastanowić się nad tym, co możemy powiedzieć o kąpielach. Przede wszystkim we wrześniu i sierpniu średnia temperatura wody wynosi 29°C. Jeśli jednak kogoś interesuje wylot jesienią (wrzesień, październik, listopad, grudzień) czy wiosną (marzec, kwiecień, maj, czerwiec) nie ma powodów do niepokoju. Przez cały rok można liczyć na słoneczne wakacje, co rzecz jasna ma swoje przełożenie na temperaturę wody. Najzimniejsza woda jest w pierwszych miesiącach roku, kiedy temperatura spada do 26°C.
Półwysep Jukatan i Cancun – kiedy do Meksyku i gdzie?
Gdziekolwiek byśmy się nie wybierali, zawsze warto sprawdzić, czego należy się spodziewać. Co więcej, czasem nie jest to łatwe, ponieważ są kraje, które mają bardzo wiele do zaoferowania. Atrakcje turystyczne Meksyku to temat na długą opowieść – wystarczy wziąć sobie pod uwagę Cancun oraz półwysep Jukatan i wybrzeże Morza Karaibskiego. Cancun to synonim luksusowych wakacji, jeden z najsłynniejszych kurortów na świecie. Z kolei Jukatan może kojarzyć się z naturalnymi wapiennymi studniami. Mówi się, że na Jukatanie mamy nawet kilkaset tysięcy cenotów! Pogoda w Meksyku jest ważna, ale ważne jest też to, że można rozmawiać o licznych atrakcjach turystycznych.
Z czego słynie Meksyk?
Warto też zastanowić się nad tym, z czego słynie Meksyk. Meksyk to kraj, który każdorazowo może zaskakiwać. Dla jednych będzie to kraj tequili i kapeluszy sombrero, drudzy skoncentrują się na pięknych plażach czy dużej różnorodności krajobrazów, z której słynie centralna część kraju. W każdej części Meksyku można znaleźć coś dla siebie!
Wysoka temperatura i liczne atrakcje turystyczne
Wiele osób może zastanawiać się nad tym, kiedy do Meksyku na urlop. Sierpień i wrzesień to najcieplejsze miesiące, ale czy to oznacza, że wyjazd zimą jest pozbawiony sensu? Nic bardziej mylnego! Klimat w Meksyku sprzyja wyjazdom w miesiącach letnich, jak i zimowych. Można wręcz odnieść wrażenie, że temperatura jest czasem zbyt wysoka (szczególnie w nocy). Do tego wszystkiego dochodzą także liczne atrakcje turystyczne. Meksyk ma wiele do zaoferowania i warto z tego skorzystać. Chwile są ulotne, ale wspomnienia zostają z nami na całe życie. Jeśli jest szansa przeżyć niezapomnianą przygodę, to nie ma się nad czym zastanawiać!